| sparking a întrebat:

Salut, SRI - ul se ocupa si cu interventie? Daca da, cat e salariul?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

SRI nu se ocupa cu interventii, pentru acelea se ocupa doar jandarmii si politistii.
Ca sa lucrezi la SRI trebuie sa fii termina macar o Academie de Politie si sa ai note super tari, ca sa poti participa la un concurs de ocupare a unui post la SRI.

Tu pune mana si invata, ca ai doar 16 ani si pana ajungi sa termini liceul apoi o facultate, mai trec 10 ani si salariile se schimba.

| johnnny123 a răspuns:

Tu nici măcar nu știi exact ce face SRI-ul, dar ai sărit direct la "cât e salariul". Până să ajungi la "cât e salariul" mai ai de parcurs vreo sută de pași, e cam devreme să te preocupe asta.

Este ca și cum ai întreba "Dacă joc la FC Barcelona salariul se dă doar o dată pe lună sau se dă avans și lichidare? Ca să știu când îmi plătesc întreținerea"