| anonim_4396 a întrebat:

Salut,stie cineva un job profitabil? Sunt clasa a 8 si nu stiu spre ce sa ma odientez. As dori un jobdin care sa scot ceva bani... Ca materii sumt cam de 8 la mate si 7 la romana.
Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| tudy97 a răspuns:

Pana sa cauti un job de durata mai is ceva ani. Acuma, spre exemplu, se cauta mult informatica, dar tu du-te unde stii ca esti bun si ca te pricepi.winking
Funda?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți vezi de școală, nu te va angaja nimeni, legea nu permite!
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Nu dar eu ma refer pe viitor nu acum ca nu stiu la ce profil sa intru si spre ce sa ma orientez...

| tudy97 a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi in continuare de scoala, pana in clasa a 9a, a 10a. La varsta ta ii destul de greu sa te ia cineva, mai bina angajeaza pe cineva mai mare si mai matur.
Legat de materii, nimanui nu-i pasa ce note ai la scoala cand vine vorba de job!
Revino cu intrebarea peste 1-2, poate chiar 3 ani.winking

| anonim_4396 explică (pentru tudy97):

Eu ma refeream la ceva de viitor adica nu stiu la ce profil sa intru si spre ce job sa ma orientez