| MusicFeelings_Maryan_1994 a întrebat:

Stie cineva unde as putea sa ma angajez pe internet pe postul de copywriter?

Ma intereseaza un job de acasa.

Specific faptul ca scriu texte doar in limba romana.

Multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dă un anunț la mica publicitate online. Dar nu sunt asemenea posturi. Ca să copiezi ce? Pentru cine?

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Lool, nu prea stii ce inseamna copywriter nu?

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Nu, dar tu știi? De ce nu îmi spui atunci, știi numai lol?

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Copywriter-ul nu copie texte.
copywriter-ul e cel care scrie texte in scop de marketing, pentru publicitate, promovari brand uri si produse.

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Aaa, așa, știam asta dar nu știam că îi zice așa. Și tot nu este înRomânia piață pentru așa ceva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu ai treaba cu engleza, mai bine te duci si vinzi la piata sau la McD. Nu, nu fac misto, insa piata pentru limba romana e absolut infecta ca si preturi oferite. Iti poti face frumos un site de genul - http://www.angisoran.ro/ - si astepti sa pice. Sau iti faci portofoliu. Oricum, repet - si crede-ma ca activez pe felia asta de mai bine de 10 ani - piata autohtona e infecta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

P.S. Nu spun asta ca mi-e frica de concurenta. Eu nu mai scriu in romana contra cost de niste ani buni, tocmai fiindca efectiv nu merita efortul.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Romanul vrea ieftin, repede si prost... cam asta se cauta in tot ce inseamna servicii online in RO

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

Ei, nu chiar "tot" dar nu stau sa sap aiurea printre romani, cu riscul implicit de a lua si niste tepe, cand in engleza am portofoliu foarte bogat si pot gasi chestii platite bine fara sa imi bat capul atit de mult.