| VladMarian77 a întrebat:

Salut, stiti cumva cum pot participa ca actor in vreun film, reclama, etc? E un vis de al meu sa fiu actor dar nu stiu cum pot ajunge sa joc undeva.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Deschizi un vlog /canal pe Youtube si postezi scenete cu tine. Deschizi si o pagina pe Facebook pentru vlog, iar acolo recomanzi vlog-ul tau la cat mai multe persoane.
Cand ai deja cateva mii de urmaritori, atunci scrii la posturile principale de televiziune si le trimiti link-ul la vlog-ul tau, ca referinta.

| ziftode a răspuns:

Asta e o intrebare buna, din pacate raspunsul nu e prea grozav
in filmele romanesti nu poti sa apari decat daca, cunosti pe cineva (nepotism uber alles)
in filmele straineze nu poti sa apari decat daca ai un agent international, care nu e prea usor de gasit si "angajat" (adica sa vrea sa te reprezinte)
exemple:
Marcel Iures in "The Peacemaker" 1997
personajul reprezentat de actorul ROMAN nu are nici o legatura oarecare cu Romania, ci cu Yugoslavia, terorism, WHATEVER

Florin Munteanu in "Creed II" 2018
pana nu m-am uitat pe generic nu am avut nici o banuiala de actor roman "whatsoever" credeam ca e o gorila bolsevica, moment in care surpriza a fost absout... TOTALA

asa ca imi pare foarte rau ca iti dau concluzia asta:
iti doresc serios sa fii mult mai mult decat mediocritatea, AMARATA, si care e "normalitatea" in tara noastra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu-ti faci propriul film? Doar asa poti aparea in 2019.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai o scoala in privinta asta, poti incerca ca figurant ca prima faza.
Ia ziaru local, si uite-te la anunturi, e imposibil sa nu gasesti un anunt de figurant acolo. Si pornesti de acolo. Succes

| asuari a răspuns:

Salut! Pentru a juca într-o reclamă trebuie să ai voință. După care cauți o agenție care caută un actor de vârsta ta. Acolo o să ți se facă poze și poate și o să te înregistreze. În cele din urmă, dacă esti perfect pentru reclamă te contactează. Dacă ai noroc, sorocul te poate găsi pe stradă, dar ai multă grijă pentru că sunt și prefăcuți! Mult succes!

| Ceva_Aura_1988 a răspuns:

Cauta agentii de casting daca vrei doar sa apari in filme/reclame.
Sau urmeaza niste cursuri de actorie/dezvoltare personala prin actorie.