| Catacata7799 a întrebat:

Stiu ca in trecut la proba de competente digitale trebuia doar sa te prezinti pentru a promova, pe diploma avand sa apara o liniuta in locul calificativului. Anul acesta am inteles ca trebuie sa obtii un punctaj minim pentru a promova. Este adevarat?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu. Astea nu sunt probe eliminatorii.

| SynapseNinja a răspuns:

Din câte am înțeles eu, nu. Sunt anumite intervale în care îți acordă calificativul, cu cât el e mai mare cu atât te ajută la angajare și la facultate. Îți recomand să întrebi, mai bine, un profesor, de preferat de informatică, că el sigur ar trebui să știe.