| Quassarus a întrebat:

Sunt a 11 a pe profil filologie si nu sunt inca hotărât ce sa fac după liceu, cum sa fac bani, sa-mi câștig existenta. Eu ma gândeam la ceva translator ca ma pricep bine la engleza dar nu știu cat de profitabila ar fi asta, ma gandesc puțin si la investitii in criptomonede dar nu am nici o idee despre asa ceva. Voi ce planuri aveți? Sau ce sfaturi mi-ati da? (fara "filologie e profil prost, du-te la mate info si fa-te doctor" etc)

Răspuns Câştigător
| NotNamed a răspuns:

Important e sa faci ceea ce iti place. Nu pot sa iti recomand sa te faci arhitect, programator sau artist doar pentru ca se câștigă bine. Încearcă sa îți dezvolti o pasiune pentru ceva si pentru acel ceva învață totul pentru a face o meserie din ea. Vei fi mult mai productiv practicand o meserie pe care o adori. Randamentul va fi mult mai bun.