| Vladyxz a întrebat:

Sunt a 12-a si vreau la vara sa dau la subofiteri in armata, dar exista o proba IMB. Ce este aceasta si cum pot invata pentru ea?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu știu de ce proba imb zici tu aici... Deci s-o i-au de la început: Tu dacă dai la subofițeri ai probele medicale, psihologice, fizice si situaționale ( plus examenele scrise despre care sper ca știi ). La medical te verifică din cap pana in picioare, la psihologic la fel ( ai grijă ce răspunzi la cele 300 de întrebări gen iti plac animalele? Tu răspunzi da. Si pe la final când tu prinzi viteză si citești superficial întrebările iti trântește o întrebare de genu : Ti-ar plăcea sa fii vânător daca ai avea ocazia? Ei uite aici daca răspunzi da te-ai dus pe p* mai pe românește). După psihologic va baga la testul situațional de care cred eu ca vb aici. Aici treburile se complică puțin în sensu că va bagă într-o cameră cu o harta si va pune într-o situație tactica, de ex ai un rănit cu tine si trebuie sa iei doar 3 chestii cu tine, ce iei? Vezi ca nu poti să-l lasi pe ala sa crape da nici să nu va prindă inamicul ca o dai in bara in ambele cazuri. La proba asta trebuie sa fii echilibrat din toate punctele de vedere adica să nu stai nici ca mutu acolo da nici sa se audă numai gura ta ca te iau astia la ochi si nu cred ca ai chef sa iei respins la o probă de genu. Asta ar fi asa in mare tot despre probele pentru subofițeri. Daca te ajută poti sa cauti pe yt recrutare MApN ca e acolo un videoclip de vreo 10-13 minute care iti zic tot ce trebuie sa știi. Dacă mai ai întrebări sau nu ți-am răspuns la ce te interesa lasă-mi mesaj aici.

| Vladyxz explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Mersi! Vazusem la admiterile de acum cativa ani ca era o proba IMB (am gasit ca este instructie militara de baza) cu admis/respins. Posibil sa fie acel test de echipa.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Vladyxz):

Aia e cu totul alta treabă. Test din ala dai dacă esti soldat si dai la subofițeri. Gândește-te ca tu ca civil nu știi cu ce se mănâncă armata deci nu ai avea de unde sa știi ce se face la instrucție.

| Vladyxz explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Multumesc! La asta ma gandeam si eu, ca nu am stagiu militar.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am vazut nicaieri asa ceva. IMB?
Mai documenteaza-te: http://bit.ly/2pufQqi