| Cotoman_Ştefan_1994 a întrebat:

Sunt absolvent de clasa a XII-a şi vreau să ştiu mai multe despre Facultatea de Geologie. Vreau să dau acolo pentru că sunt pasionat de aşa ceva, dar nu ştiu cum este acolo, ce pot face mai departe, asta pentru că informaţiile furnizate de facultate nu sunt extrem de clare iar pe anumite site-uri informaţiile sunt vechi. Şi dacă aveţi habar, ce facultăţi credeţi că sunt de viitor, unde aş putea să am un loc de muncă bun şi unde există căutare.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din pacate, aceasta facultate nu este cautata si nici de viitor nu este. Cele mai cautate si de viitor sunt medicina si informatica. Cu exceptia facultatilor militare, nu (mai) exista nicio facultate care sa-ti asigure apoi si un loc de munca. Totul depinde numai de tine.

| Cotoman_Ştefan_1994 explică (pentru neutrino):

Ai prieteni sau cunoştinţe în acest domeniu sau de ce spui asta?

| neutrino a răspuns (pentru Cotoman_Ştefan_1994):

Vorbesc in cunostinta de cauza, nu-mi permit sa dau sfaturi aiurea.