| anonim_4396 a întrebat:

Sunt anul 1 la psiho insă aş vrea sa dau la politie,la Campina.V as intreba,urmand aceasta scoala pot ajunge psiholog in politie,exista o sectie pentru asta? De ceva vreme a aparut dorinta asta de a intra acolo,vreau raspunsuri explicite,nu link uri.Va rog mult,un sfat, oclarificare si

Răspuns Câştigător
| aliipt99 a răspuns:

Puteai sa faci asta daca aveai terminata facultatea.din sursa externa. Eu iti recomand Campina si Facultatea de Drept cu frecventa redusa. Daca ai Drept si Psihologie este de ajuns.Nu te poate impiedica nimeni sa iesi psiholog acolo. Vorbesc din surse sigure. Dar nu te limita..nu ai salariul asa mare

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti aunge psiholog urmand o scoala de politie.
Si la Campina este doar scoala de agenti (subofiteri) de politie nu Academie de Politie.
Pentru a ajunge psiholog trebuie sa termini Facultatea de psihologie, cu diploma de licenta, dar ar trebui sa stii asta, avand in vedere ca spui ca esti deja student.