| MadalinT00 a întrebat:

Sunt anul intai la Drept si vreau sa va intreb cat de greu este sa fii judecator? Care sunt probele pentru a fi declarat admis? Eu am auzit ca mai mult se intra pe relatii, dar sper ca se intra si pe cunostinta. Puteti sa-mi dati cateva sfaturi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este adevarat, acum este foarte greu sa ajungi judecator. Probele de examen si multe alte informatii le afli pe site-ul oficial al INM. Nu este adevarat ca se intra pe pile, examenul este corect. Singurul sfat este sa inveti foarte bine.

| Violleta2022 a răspuns:

Foarte-foarte greu si se intra cu mult invatat si foarte multa munca, dupa ani foarte multi de experienta.
Asa spun toti prostii cand nu reusesc sa ia un job, nu ca-i el incompetent sau slab pregatit, ci ca a avut altul relatii.

| christine99 a răspuns:

Foarte putini ajung judecatori si se ia corect examenul, nu pe relatii. Romanul e uneori cam paranoic. Dar altfel nu ar punea sa zica cand il intreaba vecinul ce a realizat: " -Puteam sa fiu judecator dar se intra pe pile" si asa se multumeste si da vina pe altcineva pentru incompenta lui si isi continua viata de rahat.