| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 22 de ani, sunt relativ aproape de Bucuresti, am terminat liceul si am diploma de BAC si nu am niciun orizont, nu stiu ce sa fac, vreau sa muncesc, dar ce? Am vechime in campul muncii aproape 4 ani si nu vreau pana gasesc ceva stabil sa schimb 10 locuri de munca, vreau sa muncesc ceva constant, dar ce domenii se cauta? Ce e mai bine pe vremurile astea cu pandemia? Ce domenii? Multumesc anticipat, ofer funda

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este ceva ce îți place să faci din ceea ce ai lucrat până acum? Ai dobândit o meserie, o competență. știi să faci ceva anume. O meserie îți aduce stabilitate la locul de muncă. Se caută orice domeniu în care te pricepi să faci ceva.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu e vorba ce se caută, e vorba ce știi tu și unde e nevoie de tine.Ti-ai depus măcar vreo douăj' de cv-uri la firme diferite?

| 9Florin9 a răspuns:

Poti sa te faci sofer pe camion, castigi multi bani si e o meserie stabila pentru ca nimeni nu te scoate de acolo.