| gGrigore a întrebat:

Salut, sunt clasa 8, îmi place mult fizica.
De ceva tot timp ma gindeam ce profesie sa am, m-am gindit inginer, dar in ce domeniu,ma tindeam la inginerie electrica ( electromecanică), nu stiu chiar multe despre inginerie mai ales in acest domeniu, as vrea ca voi să-mi ziceți despre acest domeniu mai multe.S a luam un exemplu :Termin universitatea de inginerie încep sa lucrez, cam cit voi avea salariu pe luna?

2 răspunsuri:
| miuuuuxd a răspuns:

E un pic cam departe sa te gandesti la asta, fa un liceu de stiinte ale naturii si o sa vezi in ultimii ani cum stau lucrurile.

| SashaB a răspuns:

Salarul este destul de bun dar pana ajungi acolo ai nevoie de foarte multa experienta!