| Ceausu_Darius-mihai_1990 a întrebat:

Sunt clasa a 10 a la filo-bilingv și m-am gândit sa fac facultatea de Stiinte Politice și după sa ma fac ambasador, dar am înțeles ca se ajunge foarte greu într-o funcție de genul și doar cu relații. Deci întrebarea mea e, fiind pe profil uman ce as putea face mai departe, ceva care este de viitor și este și destul de profitabila? Și dacă știți, ce ai mai putea ieși din Științe politice care sa fie destul de ok?

3 răspunsuri:
| Speranta12 a răspuns:

Marketing.
MARKETING.

| Bizon95 a răspuns:

Trebuie sa te faci pupincurist de politician
ambasadorii NUMAI pe criteriul asta sunt alesi de catre cei la putere
scoala nu prea conteaza, iar in ziua de azi in pesede, o diploma mica se rezolva, repede, repede
totul e sa ajungi sa ai pilele care trebuie

daca, TOTUSI crezi ca mananc rahat si exagerez, atunci

intreaba-te tu insuti, intreaba aici pe TPU si cauta pe google:

"cand si unde s-a dat vreodata EXAMENT SA DEVII AMBASADOR?!?"

eu NU AM AUZIT NICIODATA, IMI PARE RAU!

| christine99 a răspuns:

Mai bine inveti o meserie. Unele facultati sunt inutile la noi in tara, printre care si cea de Stiinte politice, poti sa o faci daca te pasioneaza domeniul, dar e foarte greu sa te bage cineva in seama cu asa ceva.