| SoP222 a întrebat:

Sunt clasa a 10 a si ma tot gandesc ce o sa devin in viata. Sunt la un liceu sectia uman-filologie. Sunt atras si chiar imi plac istoria si mai ales geografia. Ce profesie as putea avea?
Bineinteles profesii care sa ofere satisfactie materiala.
PS: In sectia filologie am optional jurnalism ceea ce cred ca m-ar putea ajuta, eu m-am gandit la prezentator meteo, dar sunt cam timid, oricum trece si timiditatea cand vrei ceva.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Ai sanse mai mari sa devi jurnalist sau reporter decat prezentator meteo. Ar fi frumos si redactor, nu iti place sa stai la calculator sa scrii un articol?

mira
| mira a răspuns:

Poti incerca si in turism.

| M15 a răspuns:

Daca esti pe uman te-ai putea gandi la drept sau la Academia de Politie.