| Carzon a întrebat:

Sunt clasa a 10 a si sunt cam indecis la ce facultate sa merg. Tata se ocupa cu agricultura si m-ar cam pasiona acest domeniu, dar mama imi zice sa ma duc la Acadmia militar
sau la Pompieri.Si aici mi-ar place nu as zice ca Nu.Dar eu zic ca se castiga mai bine in agricultura.Nu prea stiu ce sa fac... putin ajutor!

4 răspunsuri:
| PROmarteMUSK a răspuns:

Cantareste situatia. Gandeste-te ce te-ar atrage mai mult. Din care meserie primesti mai multi bani, pe ce domeniu poti gasi mai multe job-uri. Vezi care e cea mai apropiata facultate de tine. Dar cel mai important, trebuie sa alegi ce-ti va placea mai mult sa faci.

| Andreeush a răspuns:

Gândește-te ce îți place cel mai mult să faci și ce opțiuni ai.

| Donsavas a răspuns:

Pana in clasa a 12, a te vei hotărî.

| mochadamn a răspuns:

Baga frt la agricultura ca e bine, faci si bani faci si muschi si nu stai la birou 8 ore ca toti prapaditii