Întrebare recomandată | cristif a întrebat:

sunt clasa a 12-a la liceu teoretic, clasa mate-info(B- neintensiv). nu stiu ce sa aleg: intre CTI(AC-Timisoara) si informatica economica(VEST-Timisoara)? cat de grea este CTI-ul? mi-e necaz ca n-o sa tin pasul cu materia, multa lume spunand ca CTI-ul este cea mai grea sectie de acolo. imi poate careva spune ce anume se face acolo? ca din site-ul lor nu prea inteleg mare lucru din denumiriile materilor. vestul il las pe locul 2, in caz ca nu intru la CTI(fara taxa).

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Stai calm, AC-ul e greu pentru nubi si lenesi. Daca ai mincat matematica si fizica pe piine in liceu, o sa fie floare la ureche.

| MihaiGTR a răspuns:

Foarte simplu,stai o clipa si gandeste-te,daca intru acolo, o sa am un loc de munca asigurat!, asta e cel mai important, si un venit bun... poti intra oriunde daca nu iti gasesti de munca degeaba, gandeste bine..la ce ai ales