| Daniden09876 a întrebat:

Salut,sunt clasa a 12-a si vreau sa urmez o cariera militara insa nu sunt la un liceu militar. Merita o cariera la MApN? Au cei de la colegiile militare vreun privilegiu fata de mine? La ce academie militara se intra mai usor pentru cei care vin din liceu civil? Va rog, daca lucrati in sistem sau cunoasteti situatia lasati-mi un raspuns.Multumesc.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca se poate, atata vreme cat esti perfect sanatos si treci cu bine peste testele sportive si cele medicale, ai o sansa sa faci o academie militara, unde dupa terminarea ei poti avea un contract serios de 5 ani de zile, cu salariu bun si multe beneficii banesti.