| pleteaalexandru a întrebat:

Sunt clasa a IX-a profil mate-info și o sa trec din toamna clasa a X-a. Cam as vrea sa mă hotărăsc vara aceasta la ce facultate sa dau pentru a mă pregăti din timp și sa știu la ce dau și teza în clasa a X-a. Vreau sa mă ajutati prin a-mi zice în comentarii cât mai mult facultăți la care pot sa dau după ce termin liceul. Nu vreau răspunsuri de genul "la toate înafara de.". Mulțumesc, dau funda!

1 răspuns:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu te gandesti cam devreme la facultate, eu m-am hotarat la ce facultate sa dau, abia dupa ce am luat bac-ul, cred ca ar fi bine sa te concentrezi asupra scolii acum, nu asupra facultatii, ca o sa iti mai schimbi ideile pana la facultate, daca alegi acuma una, pana in clasa a 12-a o sa iti schimbi ideea de alte 10 ori. Dar oricum, e bine ca te gandesti de pe acum la viitorul tau, bravo.