| GabyAlecs24 a întrebat:

Salut, sunt clasa a VIII-a si as vrea pe viitor sa ma fac jandarm, dar nu vreau sa ma duc la liceul militar. Vreau sa ma duc pe profil bio-chimie, iar apoi sa ma duc la Academie, am sanse sa mai devin ofiter, sau imi poate explica cineva cum sta treaba?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge la Academia de Politie, Facultatea de Jandarmi, indiferent de profilul liceului absolvit. Cel mai bine este sa urmezi un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta la admitere.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pai vrei sa te faci jandarm biochimist, sau cum?

Daca iti plac biologia si chimia, de ce sa nu lucrezi in domeniul asta? Iar daca nu-ti plac, de ce sa mergi la profilul asta?

| Alverto a răspuns:

Eu cred că sunt destule de multe videoclipuri pe YT despre asta, mai ales de la Radu Chirilă