| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Sunt clasa a12a
Anul acesta am bacul și vreau sa știu cu ce medie pot intra la academie? Vreau sa devin Jandarm

Aa da am auzit multe zvonuri ca e mai bine sa te faci politist ca cică jandarmul e mai mult un om fără școală care se bate...

Stiu ca jandarmul e mai mult militar..si stiu ce face..ma gândeam și la Mascati.dar am zis ca e prea mult.îmi pierd mult din tinerețe...fac 4 ani ca să fiu politist și după încă vreo câțiva ca să pot fi mascat..am zis neh.

Apropo am 186-87cm și 83kg eu zic ca e un corp ok pentru un jandarm.

Funda cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| anonim3248 a răspuns:

E mai bine să fi polițist.

| pufulescu0o a răspuns:

Fa-ti o lista cu ce se da la examenele de admitere pentru cele trei variante. Asa o sa iti dai seama ce stii mai bine si unde ai mai multe şanse.
Ca parere personala, mai bine te faci politist. Ba inca aici ai doua variante, mai intai scoala de politie apoi lucrezi si faci academia la seral, sau direct academia.