| Mark2012012 a întrebat:

Sunt game tester daca pot sa zic asa.
Am un site unde recomand jocuri si aplicatii pentru un anumit sistem de operare. Inainte de a recomanda pe site-ul vreun joc si vreo apicatie le testez personal deci stiu cum merg lucrurile.
Intr-un an de zile am testat peste 70 de jocuri si 48 de aplicatii.
Precizez ca am creat site-ul in limba engleza pentru a-mi largi aria domeniului in care voi avea vizitatori pe site.
Daca voi aplica la un job ca si game tester si voi fi acceptat firma imi va pune la dispozitie un device sau calculator pe care voi testa jocurile?
Eu mi-am achizitionat singur unul dintre cele mai performante device-uri pentru a testa jocuri si aplicatii. La inceput am testat jocurile si aplicatiile pe un device neperformant si nu imi dadeam seama daca acea comanda primita de joc era lenta se misca greu din cauza device-ului sau daca era eroarea de la joc.
Alte jocuri nu-mi mergeau din cauza device-ului neperformant.
Stiu cat de important este sa ai si echipamentul performant pentru a testa un joc sau o apicatie.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal daca te angajezi undeva iti vor pune la dispozitie si PC

1 răspuns:
| EneCristian a răspuns:

Incearca ubisoft sau alte companii ai noroc ca la noi industria asta pe gaming si pc se dezvolta mai bine.