| Nelisor a întrebat:

Sunt in a X-a, filologie si vreau sa dau la informatica. Pot intra chiar daca sunt filologie sau trebuie neaparat mate-info?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ai putea sa te muti la mate-info.
Normal ca poti daca te pregatesti si esti peste ceilalti candidati, crezi ca aia stau sa te intrebe ce ai terminat si sa te respinga din asa ceva? Am si eu un coleg care a dat la IT (tot filologie am terminat)

4 răspunsuri:
| RedTMS a răspuns:

Poti intra la facultate pe informatica dar fiind a x-a e foarte greu deoarece iti trebuie multa matematica. Mai pe scurt, e "aproape" imposibil.

| Nelisor explică (pentru RedTMS):

Dar daca voi face meditatii atat la matematica cat si la informatica?

| RedTMS a răspuns (pentru Nelisor):

Pai atunci iti cresc sansele automat!

| Andrei_Schipor_1987 a răspuns:

Pentru a da bac/intra la facultatea de Informatica ai nevoie sa fii la matematica informatica