| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a 11-a.Am sa incerc sa fiu cat de precis pot in exprimare.Pe viitor as vrea sa fac design digital/animatie/game development.Am probleme insa cu gasirea facultatilor, in Romania.Lucrez si invat tot ce pot singur(Photoshop, Clip Studio paint, desen, editare etc), insa nu stiu unde ma pot apropia de domeniul asta ca studii superioare.Ma tot uit ca prin afara exista facultati fix cu specializari din spectrul asta, multimedia design/media digitala.Cum spuneam, sunt a 11 si cam e timpul sa stiu ce vreau sa fac.Stiu ce vreau sa fac, nu stiu cum.
P.S-sunt determinat sa fac asta, deci nu e vorba de schimbarea/alegerea carierei.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e ok clasica poli?

| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei explică (pentru Cosmin86):

Nu stiu.De asta intreb. Oricum, nu cred ca e atat de simplu de gasit solutia la problema.