| marinelaella a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a la profil bio-chimie. Vreai sa dau la Farmacie la Oradea,dar faza e ca nu stiu nici chimie nici biologie. La bio am media 6, iar chimie 7. Dar faza e ca nu am profi buni care sa-mi explice si de asta am asa medii mici.ce sa fac? Sa ma reorientez spre alta facultate? Care anume? Vreau una care atunci cand termin sa am un salariu cat de cat ok. Cel mai bun raspuns are FUNDA! Merci happy

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa te apuci sa inveti. Sunt convinsa ca profesorii sunt mai putin decat tine de vina. De exemplu, biologia este usoara si foarte bine explicata in carte. In 3 ore inveti orice lectie de 8 fara probleme. Chimia este mai grea, e adevarat, dar chiar fara profesor deloc, daca studiezi in jur de 30 de ore pe saptamana poti invata de nota 8 fara mare stres. pentru facultate e altceva, trebuie sa inveti desigur mai mult. E putin cam tarziu sa te apuci acum de invatat pentru facultatea de farmacie, dar cu multa vointa si renuntand la orice alte chestii care te-ar putea distrage, poti recupera acum si in vacanta de vara ce ai pierdut.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

La cum se face scoala acolo nu-ti fa griji o sa te descurciwinking