| Culcus a întrebat:

Salut, sunt în clasa a 11-a și ar cam trebui să mă hotărăsc la ce facultate să dau, eu îmi doresc mult să dau la medicină, dar vreau să îmi spuneți dacă este o facultate în care după terminarea ei îmi găsesc foarte ușor de lucru. Nu vreau să dau undeva, unde să fac 6 ani de facultate și să nu găsesc de muncă. Și aș vrea să imi mai spuneți niște job-uri pe care le pot practica pe timpul verii și în timpul liceului pentru a avea niște bani de buzunar, vă rog.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sa fii medic nu presupune sa inveti 6 ani apoi sa te angajezi, ci sa inveti 6 ani plus anii aia de rezidentiat (cred ca minim 4-5) plus mai apoi in timpul liber.

| Culcus explică (pentru Bondarel99):

Deci nu vă suport pe voi care nu răspundeți la ce se întreabă. Mai bine nu răspunzi deloc! Dacă nu știai in rezidențiat ești plătit. Și se pare că nu ai înțeles la ce mă refeream!