| hanna01 a întrebat:

Salut! Sunt in clasa a 12 a si ma pregatesc sa dau la amg la Iasi iar daca ar fi sa-mi fac redistribuire as alege farmacia dar nu prea stiu chimie.Credeti ca m as putea descurca daca as intra la farmacie? Adica nivelul de la care pornesti in anul 1 este atat de ridicat incat sa n am sanse deloc sa recuperez?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face farmacie fara sa cunosti chimie, cand practic farmacia este 99% chimie pura, acolo totul se bazeaza pe experimente chimice, deci trebuie sa fii foarte buna si avansata la chimie, ca sa faci fata acolo.

Nu exista nivelul unu la chimie la facultate, ca se da admitere la facultate din chimie, cu probleme grele din chimie, unde trebuie sa fi avansata ca sa poti face fata.