| Armi480 a întrebat:

Salut,sunt in clasa a 12 a si vreau sa particip la concursul de admitere la Academia de Politie dar problema mea este ca in clasa a 10 a media mea la purtare a fost 8 si in restul anilor 10 iar pe site scrie minim 9.Aceasta regula se aplica pentru media aritmetica a celor 4 ani sau trebuie ca in fiecare an sa am minim 9?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de media generala la purtare a anilor de liceu, asa ca vei indeplini conditia de medie, bineinteles daca si anul acesta vei avea cel putin media anuala 8.