| Baraian_Razvan_2001 a întrebat:

Salut,sunt in clasa a-8-a si as vrea sa urmez probabil cariera militara.Sunt din Judetul Cluj asa ca voi merge la Alba Iulia insa dupa terminarea liceului voi iesi direct militar sau va mai va fi nevoie sa urmez alte cursuri?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa liceul militar nu devii direct militar. In functie de ce vrei sa devii trebuie sa urmezi scoli militare, de ofiteri, subofiteri/maistri militari sau te poti angaja ca soldat profesionist.
Pentru detalii vezi pe site-ul oficial al M.Ap.N., la cariera militara.

2 răspunsuri:
| Baraian_Razvan_2001 explică:

Asemenea scoli militare se gasesc in Cluj?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Baraian_Razvan_2001):

In Cluj-Napoca este doar scoala de agenti de politie.
Toate scolile militare le gasesti pe site-ul oficial al M.Ap.N.:
http://recrutare.mapn.ro/index.php