| Andrei_Bacaoanu_1998 a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a x.a la profilul electronica si automatizari si as dori sa merg mai departe la facultatea de Automatica si Calculatoare.Am intrat pe site-ul facultatio de la Iasi si am observat 2 "categorii":Ingineria sistemelor si Calculatoare si tehnologia informatiei.As dori sa stiu pe ce se bazeaza aceste 2 categorii si ce as putea face mai departe in functie de categoriile alese.Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ingineria sistemelor se bazeaza pe partea de robotica si orice sistem automatizat.

calculatoare si tehnologia informatiei se va imparti si ea in 2 categorii prin anul 3. La calculatoare vei face tot ce inseamna de hardware si programarea de controlere.

La tehnologia Informatiei vei face partea de programare software

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Bacaoanu_1998 explică:

Si daca as dori sa merg pe partea de programare software trebuie sa stiu bazele informaticii din clasele 9-12 sau se va relua totul la facultate?