| lilskies a întrebat:

Salut, sunt in Olanda de 3 luni și am 20 ani și aici e nu știu ce lege stupidă cu lucrătorii sub 21 sunt plătiți mai puțin decât cei care au peste 21.
Există companii în Olanda care nu țin cont de legea asta stupidă?

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

E alegerea lui, cu siguranta are si ceva beneficii pe masura la acel job.
Dar ca si o parere personala, nici eu nu as fi de acord cu legea asta.
Eu am 18 ani si sunt angajat. Nu mi-ar conveni sa stiu ca in urmatorii 4 ani iau un salariu ceva mai mic doar din cauza varstei, mai ales ca la anii astia fizic esti foarte bine, poti da un randament mult mai bun la locul de munca.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Legea asta este valabila in toata lumea, nu doar in Olanda, doar ca nu ai stiut tu de ea.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru Violleta2022):

Inclusiv in România? Care este aceasta lege, dacă nu te superi?

| CIaudiu a răspuns (pentru MariaEElena0505):

N-o asculta, vorbeste tampenii. Cauta Jassmina pe motorul de cautare TPU si ai sa vezi ce parere au ceilalti utilizatori de ea si cum ii atrag atentia destul de dez ca o gafeaza mai grav decat un analfabet drogat.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru CIaudiu):

Ok. Mersi. ‘)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bine ai ajuns in lumea civilizata, unde legile chiar se respecta

| doctorandus a răspuns:

Mai asteapta un an. Dar da, atunci vei fi prea batran ca sa mai fii angajat vanzator la supermarket.

| Eireann a răspuns:

Te referi la salariul minim pe economie? Ca si in UK e o lege asemanatoare.

| CIaudiu a răspuns:

laughing e lege frate, trebuie sa se supuna.

| lilskies explică (pentru CIaudiu):

Cunosc un băiat care lucrează pe 11 pe oră și are 19 ani dar ce lucrează el e pericol lucrează în foarte mult praf extrem de mult de reciclare metal

| suntserios a răspuns (pentru CIaudiu):

Daca esti asa bun in ce faci nu mai esti platit cu minimul pe economie. Legea aia nu zice ca ala e salariu fix cu care esti platiti. Zice doar ca e minimul.

| CIaudiu a răspuns (pentru lilskies):

E alegerea lui, cu siguranta are si ceva beneficii pe masura la acel job.
Dar ca si o parere personala, nici eu nu as fi de acord cu legea asta.
Eu am 18 ani si sunt angajat. Nu mi-ar conveni sa stiu ca in urmatorii 4 ani iau un salariu ceva mai mic doar din cauza varstei, mai ales ca la anii astia fizic esti foarte bine, poti da un randament mult mai bun la locul de munca.