| STE12 a întrebat:

Salut!
Sunt în punctul în care trebuie sa îmi aleg cariera.
Sunt între drept și medicina.
Am terminat liceul de științe umane.
Eram un elev de 8...
Urăsc matematica.
Sunt extrovertit, îmi place sa vorbesc și sa dezvolt o idee.
La biologie aveam 9, 8,câteodată 10.
La romana la fel.
Ce sa aleg : drept sau medicina?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa îmi aleg cariera..Am terminat liceul de științe umane"

câti ani ai sta pe tușă?

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ai terminat deja liceul, ar fi trebuit demult să știi dacă vrei la drept sau la medicină. Mai ales că sunt două facultăți extrem de diferite și care necesită foarte multă pregătire.

| LordCristobal a răspuns:

Pai daca urasti matematica si esti extrovertit ar trebui sa alegi Dreptul, nu are sens sa te duci la medicina daca nu le ai cu matematica, mai ales ca acolo faci mate, chimie si biologie la greu.

| 2Fear a răspuns:

Salut,de admirat: ai două posibile șanse de a realiza ceva bun și pentru tine și pentru alții! Dreptul este bănos, într-adevăr medicina de asemenea, însă gândește-te bine, este vorba de viitorul tău sunt alegerile tale, eu a-și opta pentru medicină. Logica este simplă, când te îmbolnăvești apelezi la un medic, sau la un avocat?