| anonim_4396 a întrebat:

happy Sunt într-o mare dilemă și nu știu ce să fac... Am posibilitatea: ori să dau bilingv-ul, ori să dau probele pentru militar sad Chiar nu știu ce să fac... Așa că aș dori niște păreri, Pro și Contra, pentru ambele. Mersi!

Răspuns Câştigător
| marinaa9 a răspuns:

Deci..la militar am vrut eu dar sunt dezavantajele urmatoare :
- daca cumva renunti la liceu(pe motivul ca nu te acomodezi sau pur si simplu vrei la alt liceu) platesti tot ce-ai consumat (daca ai stat un an la militar,platesti un an si tot asa)
- cei care erau inainte la militar aveau priopritate la Academia de politie,acum nu mai este asa, ai sanse egale cu cei care nu au urmat liceul militar
Ca avantaje la liceul militar sunt:
-te obisnuiesiti cu o viata corecta, lipsita de vicii(fumat, baut, droguri etc)
-Te obisnuiesti cu ordinea si cu viata dura
-esti ambitionat mereu ca sa iei note mari (daca ai note sub 5 nu iti dau permisie ca sa pleci acasa)
La profilul bilingv nu vad dezavantaje thinking
Avantaje sunt o multime:
-ai sansa sa-ti imbunatatesti vocabularul pentru ca la unele obiecte ti se preda in limba aleasa (engleza, franceza sau ce mai este in orasul tau)
-ai o pronuntie extrem de corecta pentru ca vorbesti doar in limba straina aleasa
Scuza-ma daca am mai avut greseli de ortografie sau exprimare, dar am scris totul pe fuga.

| edward14 a răspuns (pentru marinaa9):

Mersii happy Mai aștept și alte păreri

| edward14 a răspuns (pentru marinaa9):

Mdaa. Aleg Bilingv-ulwinking

| marinaa9 a răspuns (pentru edward14):

Bilingv engleza sau franceza? thinking

| marinaa9 a răspuns (pentru edward14):

Bilingv engleza sau franceza?

| edward14 a răspuns (pentru marinaa9):

Engleză happy

| marinaa9 a răspuns (pentru edward14):

Si eu oscilez intre stiinte ale naturii si bilingv engleza confused

| edward14 a răspuns (pentru marinaa9):

Eh. Vedem ce facemwinking