| anonimulxxxhd a întrebat:

Salut,
Sunt la liceu la profil electro si vreau sa urmez o facultate de drept. Ce se studiază acolo si ce pot ajunge? Sau recomandati-mi o facultate bună cu care sa ajungi ceva in viata.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se studiaza legislatia Romaniei si alte cateva materii. Poti ajunge judecator, procuror, avocat, notar, consilier juridic sau secretar de consiliu local.
Dca iti place domeniul poti ajunge, dupa o facultate de profil, si inginer electrotehnic.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de ce vrei sa faci o facultate de drept daca nu ai nici cea mai vaga idee ce se intampla acolo?

Nu facultatea te face ceva in viata ci munca ta

| lucian69 a răspuns:

Tu urmează ce îți place si vei ajunge unde dorsti. Numai că ceea ce-ți place să fie ceva bun, gen sunt multe plăceri la oameni pana si alcoolul. Deci dacă faci ceea ce îți va place vei ajunge ceva in viață.