| CattanyMihai778 a întrebat:

Salut,sunt nou angajat la o firma si colectivul oribil,au impresia ca am venit sa le iau locul ca ma angajat ca sa zboare pe vreunul,barfe si beten roate,colectiv oribil,practic stresul de aicea vine, ce pot face?

3 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Lucrezi in comert cumva? Nu de alta dar in multe magazine/supermarketuri se intampla chestia asta, angajatii vechi, dupa ce ca muncesc pe un salariu mizer, isi tin cu dintii locul ala de munca.ce sfat sa iti dau, daca ai un salariu bun si in momentul de fata nu iti permiti sa fii somer rezista acolo cat poti..trebuie sa te intelegi cat de cat macar cu o persoana, doua..depinde ce job ai si in ce masura depinzi de colegii tai!

| Jameson a răspuns:

Nu ii baga in seama, da tot ceea ce poti la acel job si daca superiorii tai sunt ok si corecti, atunci o sa ai doar de castigat. Mult succes.

| LoVance0000 a răspuns:

Nu pe alea axeaza te tu! Eu daca as fi in locul tau nu i as baga in seama! Vorbesti cu ei strict cand e cazul si nu eviti daca auzi ceva acuze ceri explicatii concrete ca sa te vada seful ca incerci sa atingi obiectivele ce le ai tu de rezolvat. Daca te pune mai sus ce sa fie decat spre bine! Bani sa vina pe merit! aia i tot frate