| F3d0x a întrebat:

Sunt o fire mai putin sociabila, introvertita si necomunicativa.
Cam ce meserii mi-ar fi recomandate?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Sofer, mecanic pe locomotiva

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Orice meserie, care este inrudita cu pasiunile, hobby-urile tale. Lucrand in domeniu care-ti place, te vei vindeca usor de aceste neajunsuri. Daca ai norocul si de un colectiv de "gasca vesela", atunci ai tras Lozul Mare.

Daca te bagi intr-un colectiv asemanator tie, la o munca care nu-ti prieste, atunci te condamni singur, vei putea fi client permanent la psihologi /psihiatrii.

| Bondarel99 a răspuns:

Ti s-ar potrivi ceva mai previzibil, cum ar fi o munca de birou.

| Violleta2022 a răspuns:

Cariera nu ti-o alegi dupa cat de sociabila esti, ci dupa pasiunea pe care o ai, dupa cat de mult iti place o anumita materie, pe care te-ai vedea transformand-o intr-o cariera pentru tine. Trebuie sa fie ceva ce ti-ar place sa faci!
De exemplu: iti place geografia si probabil ti-ar place sa faci turism, sau geologie ori chiar profesor de geografie.
Ori, iti place biologia si vrei sa ajungi intr-un laborator de cercetare bilogica.
Ori, daca iti place muzica si vrei sa ajungi la conservator, facandu-ti un viitor "muzical"
Alege-ti meseria in functie de ambilitatile tale, de talentul si pasiunile care le ai in sufletul tau.
Siciabilitatea nu conteaza cand iti alegi meseria!

| sierra1 a răspuns:

Puține informații dacă vrei răspuns corect - intră aici și răspunde cinstit, vezi rezultatul și te bucuri că ai aflat:
http://tests.dreamfoundation.eu/career-test/page1?locale=ro

| SkyPilot a răspuns:

Ceva prin IT. Software Developer.
Sau meteorolog la Varful Omu big grin

| Lioana a răspuns:

Nu este o meserie anume pentru oamenii introvertiti. Asta ar insemna sa-ti limitezi optiunile. Poti face orice vrei. Dar la locul de munca nu poti sa stai si sa visezi. Vrei, nu vrei, vei vorbi cu oamenii, cel putin atat cat e absolut necesar.

| xerxes1 a răspuns:

Imbalsamator,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maturizează-te, doar nu o să stai toată viața închis în tine fără să comunici cu ceilalți. Și eu sunt mai introvertită, dar comunic foarte mult, atât că nu le spun oamenilor ce mă frământă prea tare sau ce planuri am, ce am făcut etc., însă vorbesc non stop cu ei, încearcă și tu. laughing

| Aw3sometron a răspuns:

Nu contează ce meserii ți-ar fi recomandate, contează ce îți place să faci. Dacă chiar îți place ceva anume și te pasionează, atunci o să fii destul de curios în legătură cu subiectul și dornic să devii mai bun încât o să treci peste obstacolele pe care ți le pune firea ta.

| PinkFlowers a răspuns:

Intra pe google si scrie meserii pentru introvertiti si acolo iti da o lista lunga, cu siguranta o sa gasesti ceva care sa-ti atraga atentia happy