| anonim_4396 a întrebat:

Sunt Raul si am implinit recent 18 ani. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi de orientare in cariera? Ma tot uit de cateva saptamani de o profesie care ar putea sa-mi placa si nu gasesc. Incerc sa imbin utilul cu placutul si sa fac ceva ce-mi place, dar sa-mi si asigure un trai bun si o viata linistita. As prefera un loc de munca mai putin stresant in care se castiga destul de bine. Tin sa mentionez ca sunt la un liceu Economic cu profil Comert si imi place matematica dar nu e neaparat ca locul de munca se axeze doar pe asta. Initial ma gandeam sa merg pe inginerie mecanica auto sau proiectare, dar nu sunt foarte sigur. Ce joburi cunoasteti care s-ar putea incadra in conditiile mele si ce facultate ar trebui sa fac pentru a ma putea specializa pentru a avea jobul respectiv? Cer seriozitate. Multumesc mult happy

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ASE si sa iesi contabil sau asa ceva. Nu e munca prea solicitanta, iti gasesti job usor si se castiga ok.