| Cristi1399 a întrebat:

Salut.
Sunt student in anul 2 la facultatea de Management la ASE si am inceput sa ma gandesc ce ar fi bine sa fac dupa ce o termin pentru ca mai am aproximativ 1 an. Pe de o parte as vrea sa raman in tara (Parinti, prieteni, rude, stii mersul lucrurilor si sunt sanse sa ajungi bine), pe de alta parte am o oportunitate de a pleca in SUA, mai exact in Florida la o prietena de familie si de a studia acolo master-ul sau de a incepe sa muncesc ceva, nu stiu ce sa fac, sunt la inceput de drum, nu stiu cu cine sa discut... astept cateva sfaturi, multumesc aniticipat!

Răspuns Câştigător
| weloveit a răspuns:

Iti sugerez sa pleci, eu daca aveam sansa asta nu o iroseam. Părinții, prietenii si familia o sa fie tot timpul aici. Tocmai prr ca esti la inceput de drum, ar trebui sa incepi tu sa te formezi ca om, sa cunosti oamenii noi, sa acumulezi cunoștințe. Eu zic ca vei regreta mai tarziu ca nu ai plecat. Acolo ai o posibilitate de dezvoltare mult mai accentuata decat aici. Muuult succes iti doresc