| PVAAVU a întrebat:

Salut. Sunt student în anul 4 la farmacie. Dacă termin farmacia și după 3 ani de lucrat în domeniu fac chimia, ce să fac ca să lucrez în timpul celei de a doua facultăți cu normă întreagă? Cum negociez cu șeful ca să muncesc și să și fac cursuri și LP-uri la facultate?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Discuti "ca de la om la om".
Ii explici situatia ta si va intelegeti intr-un orar care-ti convine.

| PVAAVU explică (pentru Bula):

Mulțumesc.
Înțeleg ce zici dar doar un lucru nu înțeleg: dacă mă lasă să merg la cursuri și LP-uri, ce aș putea să îi ofer? Cineva mi-a spus că în negociere trebuie să ofer ceva ca să pot primi.
Mă gândesc să îi spun că dacă mă lasă la cursuri și LP-uri, și-mi și dă concediu în sesiune eu să îi spun că recuperez orele nemuncite vara și în vacanțele din anul universitar.
Aș putea lucra drept bucătar, ospătar, farmacist în farmacie și mai ce?

| Bula a răspuns (pentru PVAAVU):

Asta depinde mai mult de tine: ce loc de munca iti iei, cum te intelegi cu sefii si colegii, etc.
Solutii se pot gasi, dar trebuie cautate.

| Nirvanaaa a răspuns:

Eventual sa lucrezi turele de Weekend full time. Dar va fi destul de obositor pentru tine.