| stfliviu a întrebat:

Salut!
Sunt student la academia tehnică militară și mi aș dori să aflu mai multe despre repartiția care se face după absolvirea acesteia.
știu ca în funcție de medie îți alegi locul.
speculații sunt multe, iar răspunsuri prea puține.
întrebarea mea este cum pot vedea locurile respective sau măcar să îmi formez o părere despre unitățile la care aș putea ajunge.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa este, repartitia este in functie de medie, dar cei care isi aleg destinatia sunt doar primii absolventi, restul sunt repartizati de conducerea academiei, pentru primul contract unde ai obligatia sa stai pana la terminarea lui.
Dupa terminarea primului contract poti cere transfer oriunde doresti tu.