| Vladdd29 a întrebat:

Sunt un baiat de 15 ani din Bucuresti si imi doresc sa ajung politist. Poate sa imi spuna si mie cineva ramurile politiei? Sunt multe informatii pe care nu le am si nu stiu de unde sa le iau, nu se gasesc pe net. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i adevarat, toate informatiile le gasesti pe site-ul oficial al Politiei Romane, inclusiv departamentele si serviciile din cadrul politiei.
Vezi aici: https://www.politiaromana.ro/

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea de Poliţie pregăteşte ofiţeri de poliţie şi penitenciare, licenţiaţi în domeniul fundamental de ierarhizare (DFI) „Ştiinţe sociale", ramura de ştiinţe (RSI) "Ştiinţe militare, informaţii şi ordine publică", domeniul de ierarhizare (DII) "Ştiinţe militare, informaţii şi ordine publică", domeniul de licenţă (DL) "Ştiinţe militare, informaţii şi ordine publică", specilizarea "Ordine şi siguranţă publică", cu durata de 3 ani (180 de credite transferabile), învăţământ de zi și fără frecvență. ( www.AcademiaDePolitie.ro )