| ady3600 a întrebat:

Salut, termin in curand un colegiu national cu profil mate info si nu reusesc sa ma decid in alegerea facultatii, prin excludere am ramas cu : Politehnica(energetica), Constructii sau Psihologie, trebuie sa mentionez ca eu pana in momentul de fata nu am invatat decat la mate si fizica, la restul dau raspunsuri spontan bazandu-ma pe ce aud in clasa. Nu ma atrage prea tare cariera de inginer in schimb ca medic psiholog ar fi interesant. Nu stiu prea multe despre niciuna si aici va cer ajutorul. Daca e cineva care a fost in situatia mea sau are o parere mi-ar prinde bine sa stiu, e o alegere foarte importanta in viata mea

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot iti place treaba cu medicul, la UPB s-a infiintat din 2010 Facultatea de inginerie medicala.
Inca nu e acreditata, fiind infiintata acum 2 ani, dar cel care ne-a prezentat-o la targul din cadrul UPB ne-a zis ca e si asta de viitor.
Poti iesi de exemplu asistent (la dentist, cu aparatura, in operatii).

| MrOvidiu a răspuns:

La constructii e cel mai bine pentru ce ai invatat