| Vali215 a întrebat:

Salut! Știe cineva ceva de firmă Global Construct din Olanda? Se ocupa cu fibra optică. Sunt serioși?
Am înțeles că se lucrează la normă, nu la program. (30 de metri de persoană). Oferă 2000 de euro cu cazare gratuită.

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu din august pana acum tot n-ai ajuns sa te angajezi la aia?

| Vali215 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nope, încă lucrez în țară. Mi-am mai luat o țeapă în Germania, nu vreau să mai plec în grabă ca atunci și să pățesc la fel.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vali215):

Exista internet. Te documentezi frumos privind firma aia, e atit de simplu. Cred ca 99% dintre tepe provin de la niste romani care se baga ca intermediari si vor sa jupoaie si pe unii si pe altii ca sa se imbogateasca ei. Daca discuti direct cu firma respectiva, sansele de teapa scad drastic.

| Vali215 explică (pentru GabiDumitrescu):

Site-ul ăsta (TPU) este tot pe internet, din câte știu eu. Din ce îmi dau seama tu îți dai doar cu presupusul, însă nu ai vreo experiență de genul.
Mă interesează părerea cuiva care știe despre ce vorbesc.
Nu-ți mai pierde timpul oferind răspunsuri despre care n-ai habar. Mulțumesc!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vali215):

Eu se intampla sa fi colaborat de nspe ori cu firme din strainatate in ultimii 20 de ani. Si am si prieteni care au fost si au lucrat afara. Deci am habar ce vorbesc.