| justU a întrebat:

Salut, tocmai ce am fost contactat de o firma si imi cer sa le trimit cv-ul. Cum le pot raspunde? Buna ziua,...

Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Cel mai elegant mod de a prezenta cv-ul tau, este ca in mail sa faci o prezentare gen:
Buna ziua,
Ca urmare a solicitarii pe care mi-ati remis-o la adresa mea de e-mail, va raspund pe aceasta cale cu un atasament care reprezinta al meu Curriculum Vitae, care desi destul de modesta reprezinta cu multa sinceritate si mult fair-play, cunostintele pe care le posed, precum si majoritatea datelor personale. Va multumesc pentru alegerea facuta si ma apropiu de sfarsitul acestui mail cu promisiunea ca voi face tot ce imi sta in putinta pentru a nu va dezamagi.
Cu respect...

Si la toate astea atasezi cv-ul tau creat in Notepad sau orice program de editare text. Cea mai inteligenta, eleganta si impresionanta metoda de a prezenta un cv on-line. Bafta

2 răspunsuri:
| VyrusEleven a răspuns:

Pai depinde. Exista mai multe posibilitati si ti le voi da in functie de popularitate.
1- E-mail (trimite un mail cu C.V-ul tau, daca le cunosti adresa de mail)/
2- La adresa companiei. (te prezinti la receptie cu email-ul tau si il predai cuiva de la resurse umane, sau il lasi la receptie.)
3 Prin fax
4 Prin posta ( Cel mai putin folosit mod)
Sper ca raspunsul meu sa fie ceea ce cautai. Bafta

| justU explică (pentru VyrusEleven):

Am primit e-mail de la ei, imi cer sa le trimit cv-ul... cum sa le raspund asa mai "frumos" sa zic
Buna ziua,
In urma cererii dumneavoastra... si de aici

| VyrusEleven a răspuns (pentru justU):

Cel mai elegant mod de a prezenta cv-ul tau, este ca in mail sa faci o prezentare gen:
Buna ziua,
Ca urmare a solicitarii pe care mi-ati remis-o la adresa mea de e-mail, va raspund pe aceasta cale cu un atasament care reprezinta al meu Curriculum Vitae, care desi destul de modesta reprezinta cu multa sinceritate si mult fair-play, cunostintele pe care le posed, precum si majoritatea datelor personale. Va multumesc pentru alegerea facuta si ma apropiu de sfarsitul acestui mail cu promisiunea ca voi face tot ce imi sta in putinta pentru a nu va dezamagi.
Cu respect...

Si la toate astea atasezi cv-ul tau creat in Notepad sau orice program de editare text. Cea mai inteligenta, eleganta si impresionanta metoda de a prezenta un cv on-line. Bafta