| Spike7262 a întrebat:

Salut. Tocmai ce am incheiat contractul cu ultimul loc de munca care oferea 4000 ron net lunar si m-am angajat la o agentie de imobiliare. Practic o sa discut cu potentiali clienti sau alte agentii care o sa fie interesati sa cumpere sau sa inchirieze un apartament. Nu exista salariu, doar comision (5%). Intrebarea mea este daca este profitabil lunar sau nu fiindca nu am nici o cunostinta in imobile.

7 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Mare prostie ai făcut laughing)

| anonim3247 a răspuns:

Mare prostie ai făcut îți răspund și eu cum a răspuns celălalt.

| nukeyly a răspuns:

Vinzi unu pe luna sa zicem_
100.000 euro = 5% = 5000 euro_
poate-ti mai fura statul ceva si tot ramai cu 4000 euro.
50.000 euro = 5% = 2500 euro_tot e peste 4000 ron
De back up as tine si un job cu salar fix.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Profitabil e dacă vinzi. Nu avem noi de unde să știm ce agent imobiliar ești tu... Bun sau rău.

| sierra1 a răspuns:

Dacă vinzi, pare profitabil. Dar oare o să vinzi?

| darrio2007 a răspuns:

Ai dat vrabia din mână pe aia de pe gard.

Răspuns utilizator avertizat