| mausel97 a întrebat:

a inceput sa-mi placa sa lucrez pe PC si m-ar interesa o slujba de viitor, la care am mai mult succes? Progamator sau Operator IT

Rog seriozitate, Multumesc. happy

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Programatorul
În mod natural, programatorul... programeaza. Ce? De la simple aplicatii care, de exemplu, transforma gradele Celsius în grade Kelvin, pâna la un sistem de operare ori jocuri complexe. Exista doua mari categorii în care îi putem încadra pe programatori: programatorii de aplicatii - care scriu programe cu care utilizatorii vor interactiona direct, ca de exemplu Microsoft Word si programatorii de sisteme, care scriu programe ce ruleaza "în spatele scenei", cum este, de exemplu, softul ce directioneaza traficul de date prin Internet.

| ElenaSA a răspuns:

Succes ai ca Programator, dar ai nevoie de studiu.

| 50Grey a răspuns:

Pai cred ca operator IT caci abia dupa ce operezi poti programa. Good Luck