| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU.
Administratie publica sau drept?
Unde am mai multe posibilități de angajare?
Spumeți-mi si mie diferența între drept id și drept if.
Dau funda, mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nicaieri, fiindca nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat.
Dupa terminarea unei facultati si luarea licentei, incepe adeavarata lupta de cautare a unui loc de munca.
Zeci si sute de interviuri, munca voluntara sau administrativa pe la notariate sau administratia publica si daca ai noroc, o pozitie in cativa ani.

| Nirvanaaa a răspuns:

De administratie publica nu stiu, insa la drept e greu pentru ca sunt multi absolvenți și putine locuri de munca pentru ei.
IF - învățământ cu frecventa la zi
ID - învățământ la distanta - atenție aici nu exista decât locuri la taxa.