| Marian2314 a întrebat:

am 10 clase.Ce job îmi pot găsi în Romania? Unul ușor dar și sa fie un salariu bun.

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vrei cam mult cu 10 clase. Poti fi maturator, paznic, vanzator si alte slujbe similare, unde se castiga mai putin, respectiv salariul minim sau prin apropiere.

| iamprettybored a răspuns (pentru Ioandelasal):

Scuză-mă, dar ca să fii paznic luat în serios îți trebuie măcar o școală post-liceală! Nu cred că te angajează nimeni altfel, decât dacă e plătită la negru sau dacă e nasoală rău de tot treaba și nu găsește pe nimeni care să vrea slujba.

| iamprettybored a răspuns (pentru Ioandelasal):

Bun și care se plătește (măcar salariu minim), mai găsești, dar uşor... Niciunul nu-i ușor, deși multe par la suprafață ușoare.

| sierra1 a răspuns:

Ușor și plătit bine - doar dacă tata e ministru (sau ceva de genu')

du-te la interviuri, depune-ți CV-ul în cât mai multe locuri.

| mihai69 a răspuns:

Faci un curs de calificare și poți găsi un post de operator mașini unelte sau sudor etc. E mare criză de muncitori calificați. Munca nu e grea decât atunci când nu o faci cu drag.

| alina2k18 a răspuns:

Si usor si bun laughing)
Si altii stau prin facultati cate 6 ani cu nasu numa' in carti laughing
CE stii sa faci pentru un salariu bun?
winking
Ahh, stai ca vrei usor tu laughing
Cum a zis colegutu : maturator, paznic, incarcare -descarcare mobila, zilier - constructii -> la facut curatwinking

| Marian2314 explică (pentru alina2k18):

Ar fii ok încărcare descărcare dar pot găsi undeva prin Vișeu, Sighet?

| Marian2314 explică (pentru alina2k18):

Dar la fast food?

| alina2k18 a răspuns (pentru Marian2314):

La McDonalds la part time max 1100 ron - program de 6 ore, mai iei ceva bonus daca stai in weekendwinking

| Marian2314 explică (pentru alina2k18):

Serios? Credeam ca pana la 1500 lei...ce faci tu singur cu banii ăștia? Nu te poți întreține singur...

| JackR a răspuns:

Se fac angajari in port. Numarator de valuri, de pe capatul digului. Meserie usoara, stai 8 ore si numeri valurile care se lovesc de mal. Problema este ca salariul depinde de cat de tare si de unde bate vantul...

| Raducons a răspuns:

Ai purea lucra operator intr-o farica, sau in domeniul care te pasioneaza, imposibil sa nu iti placa nimic, important este sa stii sa faci ceva,

| aadriana1111 a răspuns:

Încearcă la companiile Lear, Lisa sau Leoni din orașul tău. În România se gasesc mai greu locuri de muncă, mai ales și bine plătite.