| Jeff4Ever4Me1Lov3You a întrebat:

. Am 11 ani si am nevoie de niste bani mai bine spus 50 -100 lei . Pentru a imi cumpara un volan . Cum pot sa fac acesti bani ? Stiu sa fac multe lucruri !

12 răspunsuri:
| dmrtr a răspuns:

Salut!
asteapta sa iti vina alocatia tongue care este 42 de lei si dupa vezi tu de unde mai strangi big grin
bafta.

| alecx4music a răspuns:

Eu le faceam referate colegilor si le ceream bani pe ele...

| alecx4music a răspuns:

Ai putea sa chemi copii care vor sa se joace la calculator si nu au unul sa se joace la calculatorul tau, contracost evident.

| ir3al a răspuns:

Stii, la 11 ani nu prea poti face bani.Dar totusi daca vrai gasesti o solutie. Poti incerca sa

-ajuti oamenii sa faca curatenie (curatenia de primavara)
-poti vinde limonada, prajituri etc
Si sunt mai multe, dar eu cred ca cel mai bine este sa vorbesti cu parintii, bunicii sau fratele/sora sa te ajute cu bani.Bafta! Funda?

| Laurentiuuu a răspuns (pentru ir3al):

Aici nu e america sa vinzi limonada, iti faci singur si dai si mai putini bani, prajituri nu cumperi deoarece nu stii unde sunt facute cu ce.etc mai bine cumperi sau faci singur.
REPET NU E AMERICA,oamenii in loc sa dea la niste copii bani,le da la niste oameni specializati,la o firma,care fac treaba calumea, nu unui copil care nu face calumea, poate sparge. etc
Traim in 'Rom'ania nu in AMERICA!happy
Salut

| ir3al a răspuns (pentru Laurentiuuu):

Da ai dreptate

| blondutzata a răspuns (pentru ir3al):

Pti vinde limonada prajituri sad)))happylaughinglaughinglaughinglaughinglaughing scuze dar mi se pare putin amuzant pentru ca el este baiat iar prajituri si limonada iti faci intr 20-40 de lei dar ai dreptate nu poate face banii

| Dana211 a răspuns:

Cand e ziua ta? Poate primesti de la rude/parinti! Sau fi copil cuminte, ia note mari la scoala si roaga-i pe ai tai ca drept recompensa sa iti ia ce doresti. Altfel nu ai cum. Doar sa muncesti cu ziua pe undeva dar la varsta ta nu te ia nimeni pentru ca nu poti sa faci munca fizica cum trebuie

| John90 a răspuns:

Cere-i la maicata sau la taicatu sau suna un prieten happy

| taviyamato2 a răspuns:

Stiu eu ce poti face strange toate electronicele vechi, spargele si ia cupru sau metalele din ele dule la reciclat strange toate sticlele de plastic de pe strada si dule la reciclat costa 20 de bani kilu poti face 2 lei pe zi adica 60 de lei pe luna doar din reciclat cupru se gaseste in televizoare si COSTA 20 de lei kilu din cate imi aduc aminte... da anunt la ziar sau cauta oameni care vor sa se scape de electrocasnice totusi la anii tai e greu sa faci asa ceva stiu prin ce chinuri treci e greu trebuie sa ai rabdare sa mai cresti sa ai mai multa minte cel mai bun lucru care il poti face e sa inveti si sa intri la un liceu bun ca mai ai doar 3 ani pana atunci si 3 ani trec foarte rapid. orice ai face incearca sa nu furi merge cat mere dar te prinde politia si i superi pe ai tai cred ca toata lumea a furat la anii aia dar repet. le faci probleme foarte mari parintilor cel mai bine e sa iti vezi inca de scoala ca vine timpu in care vei conduce o masina adevarata si o sa te plictisesti de condus

| ingerashht a răspuns:

Pai daca ai multi prieteni ma rog mai bine spus prietene pot sa te inscriu ca reprezentant avon si ai castig, dar trebuie sa faci comanda de o anumita valoare ca sa iti iasa discount, daca vrei detalii poti adauga id-ul : iordache_georgiana_98@yahoo.com

| Flavia02 a răspuns:

Castiga bani din fotoliul de acasa
Esti platit pentru fiecare vizitator adus
Bonus 300 puncte promo
http://originals.ro/74970bani