| roxanabombonik a întrebat:

am 13 ani si sunt din oradea... Vreau ca vacanta aceasta sa lucrezi sa imi fac bani pentru a putea dovedii mamei mele ca sunt in stare (Tatal meu a murit) vreau sa ma ajutati unde sa lucru sau ceva de genul sa fac bani... :*winking

Răspuns Câştigător
| Elyza000 a răspuns:

In primul rand buna! happy ti-as sugera niste metode prin care sa faci bani : cred ca poti ajuta cu munca usoara oamenii, sa dai cu matura sau sa te angazezi pentru cateva ore, avand grija de cei mici, cand parintii sunt plecati la servici. Daca nu te-am ajutat, imi pare rau pentru ca asta e prima mea intrebare la care raspundhappy

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Elyza000):

Eliza,primul raspuns, primul succes.Bravo si bine ai venit!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ii poti demonstra ca o iubesti si ca asculti de ea, nu ai unde sa muncesti la varsta asta doar de la 18 ani te poti angaja.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu-si gasesc majorii de multe ori de lucru, ce sansa ai tu la 13 ani? Gaseste alt mod sa-i demonstrezi mamei tale ca esti responsabila.

| dariusbocos a răspuns:

1. Imi pare rau pentru tatal tau... sad
2. La 13 ani nu prea ai ce doar sa imparti pliante sau. de ajutat o vecina cu ceva...
3. In locul tau avand in vedere situatia cu tatal tau... nu m-as duce la 13 ani la lucru sau ma rog... doar de la 18 mai bine stai langa mama ta pentru ca ei ii este cel mai greu. stai si ajut-o cu cumparaturi carat plase si tot felul curatenie asta e cel mai bine pentru tine crede-ma

| Future1234 a răspuns:

Poti sa faci bratari sau sa imparti pliantewinkingpentru 13 ani trebuie ceva usorlaughingti'a recomanda sa vinzi limonada.da'' mai bine nurolling on the floor.dar mai bine ajut'o pe mama ta la treburile casnice.e cel mai bine la 13 aniwinking

| sweetgirl09 a răspuns:

Poti plimba cainele vecinilor, poti duce gunoiul vecinilor....alta idee n-am laughing

| Ygorr38 a răspuns:

Pentru tine ceva usor.
Te poti duce la impartit pliante.

| Kokolinatha1997kkkoookkkooo a răspuns:

Te poti angaja pentru avon a imparti brosurii (condolante Pt TAtal taw)

| amilin a răspuns:

Poti sa te angajezi ca vanzatoare... funda?

| dariusbocos a răspuns (pentru amilin):

La 13 ani? sa fim seriosi