| akedy a întrebat:

am 14 ani si as vrea sa stiu unde sau ca ce as putea sa lucrez in viitor... nu prea am note bune la scoala... Multumesc! Fara jigniri va rog! Funda

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Chiar daca nu ai note bune acum nu inseamna ca trebuie sa lasi timpul sa treaca fara sa actionezi. Fa un program zilnic de invatare sa-ti imbunatatesti situatia; apoi vezi ce activitati iti place sa faci, la ce esti bun, ce materii iti plac si te orientezi spre domeniile la care esti bun si iti place sa lucrezi.

| akedy explică (pentru ElenaSA):

Iti multumesc pentru raspuns happy Mai motivat putin, dar destul incat sa nu mai fiu lenes big grin

| ElenaSA a răspuns (pentru akedy):

Niciodata nu este prea tarziu sa te apuci serios de invatat. Succes!

| elenadeliuța a răspuns (pentru akedy):

Daca nu ai note bune nu lasa acest lucru sa te descurajeze. Incearca sa crezi in tine si in fortele tale proprii. Aloca-ti catva timp in f fiecare zi invatatului. Vei vedea ce progrese enorme vei face. Mult succes!

6 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Pai din atata nu prea putem sti. Depinde ce iti place, ce iti doresti, ce esti dispus si ce poti sa inveti si sa faci. Notele din scoala nu sunt chiar atat de importante. Doar ca daca iei note foarte proaste iti slabeste sansa sa intri la un liceu bun si apoi o sa iti fie mai greu sa intri la facultate (cel putin la una buna) - dar daca ai note chiar medii, nu este ceva care sa iti influenteze mult viitoarea cariera.

| BlacK_8915 a răspuns:

La 16 ani ai putea lucra (in vara ) sa inparti pliante

Un site unde gasesti joburi http://ejobs.ro

Multa bafta, PACE!

| PaintedGalaxy a răspuns:

Hei :3 Poti deveni fotograf, designer interior si exterior, orice ce implica instrumente usor de invatat, dansator, s.a.m.d.